Zapowiedzi

Zapowiedź Need For Speed Carbon

Need for Speed Carbon to następna odsłona znanej serii. Carbon to nazwa kanionu po którym będziemy się ścigać. Ale nie tylko tam przyjdzie nam się pojedynkować. Otórz autorzy przygotowali miasto jeszcze większe od poprzedniego, o którego dzielnice będziemy walczyć. Chodzi głównie o wyeliminowanie stacjonującej tam aktualnie drużyny. Pomoże nam w ty drużyna, którą sami sobie stworzymy (składająca się z kierowców i mechaników).

Wcieleimy się w kierowce znanego już z Most Wanted, który wraca do rodzinnego miasta Palmont. Jednak to nie bedą kolejne te same wyścigi z tylko poprawioną grafiką. Już nie będzie kładziony tak duzy nacisk na pościgi z policją, oczywiście nie zabraknie jej. Nowością może być tryb w którym podążamy za autem przeciwnika. W zależności od odległości pomiędzy dwoma wozami gromadzone będą punkty. Inny wyścig zakłada z kolei konieczność utrzymywania solidnego prowadzenia nad rywalem. Będzie on bowiem próbował odbierać przydzielone na starcie punkty. Zostanie także przywrócony drifting, którego zabrakło w Most Wanted.

Oczywiście nie zabraknie także największego atutu ostatnich części Need for Speed, a mianowicie tuningu. Autorzy gry zapowiadają, że dzięki nowej technologii o nazwie Autosculpt, tuning będzie miał wieksze możliwości, osobiście będziemy mogli wymodelować niektóre elementy nadwozia pojazdu.

Wachlarz samochodów będzie jeszcze większy. Otóż będziemy mieli do dyspozycji około 50(!) różnych samochodów. Maszyny podzielone zostały na trzy różne klasy (które będą miały wpływ na rozgrywkę) – exotic, muscle i tuner. Np samochody z klasy muscle będą lepsze na prostych odcinkach, od tych z klasy tuner, które z kolei lepiej sobie poradzą na krętych i bardziej wymagających trasach.

Grafika oczywiście nie pozostanie w tyle za resztą. Jak przyszystało na serię Need For Speed każda nowa odsłona wygląda lepiej od poprzedniej. I nie inaczej będzie teraz. Oglądając trainer grafika jest naprawdę świetna. wersja na PS 3 będzie wykorzystywać wszystkie jej możliwości! I wrócą wyścigi w nocy, dzięki czemu będziemy podziwiać grę świateł igra (wg mnie) nabierze niepowtarzalnego klimatu.

Zapowiadany na listopad Need for Speed Carbon zostanie wydany na konsole następnej generacji: Xbox 360™, PlayStation®3 oraz Wii™. Gra ukaże się również na PlayStation®2, Xbox®, Nintendo GameCube™, Nintendo DS™, Game Boy® Advance, PSP™, PC i telefony komórkowe.

Pozostaje tylko czekać, i mieć nadzieję, że producent Black Box Games i tym razem nas nie zawiedzie.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments