Zapowiedzi

Zapowiedź Rig'n'Roll

Witajcie kierowcy i wielbiciele 18 kołowych potworów! Opowiem Wam dzisiaj o Rig’n’Roll – nowym królu na tronie symulatora jazdy ciężarówką. Jeżeli choć trochę interesuje Cię ten temat – zapraszam do przeczytania zapowiedzi. Jeśli natomiast wszelkie krążowniki szos nazywasz „zawalidrogami”, nie pasjonuje Cię film „Konwój”, a amerykański sen (pusta szosa, ciężarówka i wierny przyjaciel zwany potocznie psem) jest dla Ciebie bzdurą to R’n’R możesz śmiało omijać z daleka. Nie ma żadnych racjonalnych powodów byś dalej czytał tę zapowiedź.

O fabule słów kilka…

Jest odległy rok 2024. Przylatujesz do Kalifornii by rozpocząć nowe życie i spełnić swoje marzenie o własnej firmie transportowej. Tak w skrócie prezentuje się fabuła Rig’n’Roll – nieoficjalnej kontynuacji serii Hard Truck.
Zapewne pamiętasz drogi internauto wspomnianą serię. Jeżeli tak, to przypomnij sobie jej drugą część – Hard Truck 2. Wystarczy wrócić pamięcią by stwierdzić, iż grało się w nią całkiem przyjemnie. Podróż Kamazem z ładunkiem telewizorów, była mimo wszystko bardzo fajnym przeżyciem. Mafia, konkurencja i policja potrafiły mocno dawac się w kość. Niestety nic nie trwa wiecznie i serię HT (w tym także King Of The Road) czekała mała przeprowadzka. Za tworzenie i produkcję wzięło się czeskie studio developerskie. Nastąpiła także zmiana nazwy na „18 Wheels Of Steel”. W sumie pod czeskimi skrzydłami wyszło kilka częśći gry, które były raczej ewolucją pierwotnego 18WOS niż nowymi produkcjami. Teraz

nastąpił zwrot o 360 stopni i powrót do przeszłości, czyli korzeni serii HT. ZA nieoficjalną kontynuację HT wzięło się rosyjskie studio 1C – twórca dwóch pierwszych Hard Trucków. Inna nazwa, pierwotny wykonawca, pomyśł ten sam, a jednak gra ma prezentować się zupełne inaczej i wszystko wskazuje na to, że w pozytywnym słowa tego znaczeniu. By zrozumieć dokładnie moje słowa musisz przypomnieć sobie drogi internauto serię 18WOS. Większość części jak do tej pory, była do siebie bardzo podobna. Interesujący pomysł, momentami bardzo kulejące wykonanie oraz przeciętna grafika, a mimo wszystko dość spora grywalność. To ona w dużej mierze decydowała o powodzeniu tego tytułu. Czy znaliście lepszy symulator truckera? Jak zapewniają twórcy, Ring’n’Roll ma wprowadzić zupełnie nową jakość do gatunku symulatora pracy kierowcy ciężarówki. Czym więc różnić ma się nowa gra od swoich poprzedników? Czy tylko chwytliwym tytułem? Już spieszę z wyjaśnieniem.

GTA: Ring’n’Roll

Powyższy (nieprawdziwy) tytuł mówi o grze dość dużo. R’n’R będzie się wyróżniać olbrzymią swobodą oraz dużym realizmem. Ciężarówki posiadać będą realistyczny model kierowania i zniszczeń! Nasz pierwszy ciągnik będzie, co tu dużo mówić cieniutki- tragiczne przyspieszenie, kiepska prędkość maksymalna oraz droga hamowania porównywalna do pociągu relacji Warszawa- Koszalin. Jednak tę kwestię twórcy pozostawili otwartą. Możliwy będzie tuning, który ma być bardziej rozbudowany niż w serii 18WOS. Ulepszeń będzie niemało: od opływowej kabiny, poprzez ulepszenia silnika, aż do porządnych hamulców. Gdy wyciśniemy z ciężarówki ostatnie możliwe poty, możliwe będzie kupienie innej, lepszej. Co ciekawe starą będziemy mogli oddać najętemu pracownikowi i tym sposobem nasza firma będzie się rozwijać. Najważniejszym i nadającym 'pęd’ grze czynnikiem są zlecenia. Zleceniodawcy patrzą na dwie rzeczy- czas dostawy i jakość towaru. Nie będzie ich obchodzić, że gdzieś był korek lub mieliśmy mały wypadek przez „debila”, który wbiegł nam pod maskę. Ładunki rozwozić będziemy po całej wiernie oddanej Kalifornii, czyli 38 miastach i miasteczkach (m.in. Los Angeles, San Francisco, San (Andreas 🙂 Jose, Sacramento czy Fresno). W przeciwieństwie do wspomnianej serii 18WOS miasta będą realistyczne (możemy utknąć w korku, ujrzymy spacerujących pieszych i innych kierowców), naturalnej wielkości wraz z prawdziwą infrastukturą i budynkami odpowiadającymi tym istniejącym w rzeczywistości. Czas przejazdu pomiędzy miastami ma być zbliżony do tego w rzeczywistości.

Całą grę ma charakteryzować bardzo duży realizm. Co to oznacza w praniu? Między innymi: zaawansowany model jazdy ciężarówką oraz jej zniszczeń, prawdziwe miasta, możliwość wyjścia ze stalowej puszki na kółkach i pójścia na spacer lub do naprawdę istniejących restauracji lub sklepów. Będziemy mieli możliwość wzięcia udziału w wyścigu dookoła Kalifornii lub założenia się z innym kierowcą o to, który z nas pierwszy dojedzie w dane miejsce. AI kierowców ma być zróżnicowane. Mają zachowywać się inteligentnie, a czasem głupio i chamsko. Gdy przekroczymy prędkość zajmie się nami Luis Fernandez (policjant), a gdy wejdziemy w porachunki z mafią możliwe, że zainteresuje się nami Mark Metzger (detektyw). Możemy także nawiązać romans z blondynką z dużymi… oczami. Będzie można robić wszystko to, co może robić w Ameryce prawdziwy trucker (no prawie :).
Ciężarówki jak i samochody jeżdżące po miastach będą miały swoje odpowiedniki w rzeczywistości. Zasiądziemy za kierownicą : Kenwortha, Macka, Peterbilta, Freightlinera lub Volvo. Natomiast z wysokości naszej kabiny będziemy oglądać kierowców w m.in policyjnym Fordzie Crown Victoria, Volkswagenie New Beetle czy Chryslerze Voyagerze.

Gra jak prawdziwa

O grafice nie można powiedzieć zbyt wiele. Czemu? Dlatego, że twórcy czasami specjalnie „podkoloryzowują” screenshoty by wyglądały ładniej i zachęcały do zainteresowania się grą. Fakty są takie, że to co miałem okazję zobaczyć do tej pory nastraja bardzo optymistycznie i co najważniejsze grafika prezentuje się bardzo ładnie. Zniszczenia na ciężarówce wyglądają bardzo realistycznie, a ciągniki posiadają sporo cieszących oko szczegółów. Miasto i tło także nie wygląda gorzej. Jednym słowem- twórcy bardzo przyłożyli się do grafiki.

Mistrz kierownicy ucieka – do marca

Podsumowując, R’n’R to gra, na którą każdy trucker z zamiłowania powinien czekać z niecierpliwością. Ogromny realizm, duże możliwości, ładna grafika oraz parę niespodzianek (m.in wylatujący pod koła królik, zmieniająca się aura i drzemka za kierownicą spowodowana zbyt długą jazdą) zapowiadają dobrą rozrywkę. Już na samym końcu warto wspomnieć o trybie multiplayer, który będzie na pewno i być może odbywać się będzie w świecie gry. Czekam na marzec z niecierpliwością!

Informacje

Producent : 1C
Dystrybutor : Cenega Poland
data wydania : Marzec 2006
strona : www.rignroll.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments