Zapowiedzi

Zapowiedź Xpand Rally

Wruuummm….Vrooom…..Pssss…..

Te oto onomatopeje są znane wśród fanów gier rajdowych i innych ścigałek. Lubimy odejść od rzeczywistości i pomknąć dwusetą po polnej drodze mijając, co chwilę drzewa. Następstwa małej pomyłki mogą skończyć się tragicznie, a jak w grach bywa po prostu doszczętnym zniszczeniem samochodu. Ale co tam ważne, że my nie ucierpieliśmy w kolizji. I za to właśnie kochamy gry komputerowe, że wprowadzają w nas w świat rzeczywisty, ale nie na tyle żeby wypadek samochodowy odznaczył coś na naszym zdrowiu lub na naszej psychice. Jedyną rzeczą, co stracimy to czas – cenny czas.

Tylko, dlaczego ten czas poświęcamy na granie w zagraniczne tytuły typu: colinek, nfsek, toca, gdyż nie warto wykorzystać go na zagranie w kiepskie polskie super produkcje takie jak Maluch Racer, Poldek, Syrenka czy Trabik. Gdy prześledzimy narodowy rynek komputerowy to napotkamy na same niewypały. Ale cóż to?? Niedługo premiera Xpand Rally ze stajni Techlandu, twórcy fenomenalnego Chroma. Gdy zobaczysz screeny z tej gry to mało, co zawału nie dostaniesz. Colin 04 rywalizując z XR na pierwszym oesie łapie gumę. Teraz dopiero się wychodzą na jaw możliwości engine’u Chrome. Małe modyfikacje i powstaje zajefajna rajdówka. Betę testuje ok. 2000 osób. W fazę testów zaangażowano Mistrza Świata w Grand Prix 3. Miejmy nadzieję, że oficjalna wersja nie będzie posiadać bugów.

Grafika w XR jest cudna. Mijamy piękne krajobrazy, drzewa, łąki. Każde źdźbło trawy ugina się, gdy w pobliży niego przejeżdżamy. Tekstury są dobrej jakości, a wszystkie elementy tras odwzorowane dobitnie;). Pędząc tak samochodem mijamy piękne lasy, wsie, miasta. Wszystko jest tak realistycznie oddane, że aż wyskakuje z monitora. System generowania światła jest super. Jadąc nocką widzimy piękne oświetlenie.

Modele aut są ładnie stworzone. Jest i Ford Focus, Mitsubishi i inne auta znane z rajdów. Każda część samochodu jest idealnie oddane. Spodobały mi się ładnie zrobione aluzy. Szkoda, że nie ma prawdziwych napisów firm sponsorujących kierowców.

Trasy są ładnie wykonane. Można także znaleźć pośród nich polski akcent. Jest nim oes we wsi Truskawkowo. Domy są wprost realne, a trasy rajdów istnieją w rzeczywistości. Będziemy jeździć po kilku rodzajach nawierzchni. Po szutrze, lodzie, śniegu, asfalcie. Każda będzie mogła być oblodzona, mokra, sucha, zależnie od pogody i klimatu.

Tryby w grze są podobne do tych z innych gier rajdowych. Możemy pościgać się, w quick race, pograć w mistrzostwa klasy WRC, pojeździć na czas no i w multi rywalizować mistrzostwach kolegami. W mistrzostwach zdobywamy za każde miejsce kasę, za którą kupujemy części do samochodu i nowe auta. Części jest ok. 300;). W mulitplayerze pogramy na różnych serwerach. Producenci obiecują, że ich serwer będzie zawsze otwarty dla graczy. W mulitplayerze porywalizujemy z przyjaciółmi w mistrzostwach ale także na jednym z wybranych oesów. Do dyspozycji będziemy mieli także przejażdżkę po bezdrożach w trybie free style.

Chrome Engine 2004 umożliwił twórcom oddanie prawdziwej fizyki jazdy. Części zniszczone, które będą szorować po drodze np. zderzak oderwany z jednej strony będzie powodował ściąganie samochodu na bok. Premierowa wersja Xpand Rally, która będzie wydana w wrześniu br. ma zawierać zestaw narzędzi edycyjnych, w skład którego wejdą znany już edytor ChromEd oraz 3daExporter. Dzięki tym narzędziom możliwe będzie tworzenie od podstaw oraz modyfikowanie dostępnych tras, tworzenie nowych modeli samochodów a nawet tworzenie własnych modów do gry.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments