Newsy

Zapowiedziano Assetto Corsa Competizione

Studio Kunos Simulazioni zapowiedziało kolejną odsłonę Assetto Corsa o podtytule Competizione. Będzie to oficjalna gra serii wyścigowej Blancpain GT.

Blancpain GT to seria wyścigowa organizowana przez Stéphane Ratel Organization (SRO) za zgodą FIA. Wykorzystywane są w niej sportowe samochody GT, odpowiednio zmodyfikowane, aby spełniały regulacje GT3 FIA. Seria podzielona jest na dwa osobne mistrzostwa: Blancpain GT Series Sprint Cup i Blancpain GT Series Endurance Cup. W Assetto Corsa Competizione będziemy mogli wziąć udział w każdym z nich. Gra będzie także posiadać oficjalnych kierowców, zespoły, trasy oraz samochody pojawiające się w Blancpain GT.

Nowe Assetto Corsa, tak jak poprzednik będzie nastawione na symulację wyścigów. Możemy więc liczyć na wierne odwzorowanie zjawisk fizycznych. Twórcy zapewniają, że gra wykorzystuje skomplikowany model matematyczny, który dokładnie odtwarza przyczepność opon, aerodynamikę, parametry silnika i zawieszenia, a także układy elektroniczne (które określają równowagę pojazdu) oraz wpływ uszkodzeń mechanicznych na prowadzenie. Szykuje się więc symulator z prawdziwego zdarzenia.

Assetto Corsa Competizione będzie wykorzystywać silnik graficzny Unreal Engine 4, który jak zapewniają twórcy, został wykorzystany do granic możliwości. W efekcie gra ma posiadać bardzo dobrą oprawę audio-wizualną w tym dokładnie odwzorowane pojazdy, laserowo skanowane tory, zmienne warunki pogodowe, a także pełny cykl dnia i nocy. Dodatkowo wykorzystywana jest technologia Motion Capture, dzięki której można liczyć na realistyczne animacje kierowców oraz ekipy w pit-stop.

Gra ma posiadać wciągający tryb dla pojedynczego gracza wraz z rozbudowaną karierą oraz szkołą jazdy. Multiplayer ma natomiast oferować zaawansowane opcje rywalizacji, w tym system rankingowy, nagradzający umiejętności kierowców oraz zachowanie fair-play. Wygląda na to, że będziemy tu mieć do czynienia z czymś podobnym jak w Gran Turismo Sport, czyli gracze o podobnej randze będą ścigać się ze sobą.

Assetto Corsa Competizione na chwilę obecną zostało zapowiedziane na PC. Gra ma pojawić się w programie wczesnego dostępu na Steam jeszcze tego lata. Tymczasem zapraszam do obejrzenia zwiastuna poniżej.

Galeria Assetto Corsa Competizione

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments