Newsy

Zlot fanów FSO oraz Trabantów

W dniach 13-15 sierpnia 2004 roku w Warszawie odbędzie się VII ogólnopolski zlot FSO Auto Klubu. W programie imprezy jest wiele atrakcji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, pokaz ratownictwa i pierwszej pomocy, próby sprawnościowe, konkursy ( rzut tarczą hamulcową do celu, pchanie Poloneza na czas), konkursy z zakresu wiedzy o produktach FSO i zabawy (ognisko, picie piwa na czas, przeciąganie liny) mające na celu zacieśnienie więzi między klubowiczami.

Organizatorzy planują także pobicie zeszłorocznego rekordu ilości osób w samochodzie (wynosi on 20 osób). Gośćmi zlotu będą członkwoie Klubu Przyjaciół i byłych Pracowników FSO. Całość uświetni niedzielny przejazd przez miast kolumną samochodów pod eskortą Policji.

Zlot jest otwarty dla każdego, kto ma ochotę przyjechać Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, miłośników i sympatyków polskiej motoryzacji.
_________________________________________________

Miłośnicy trabantów produkowanych w dawnym NRD, przez złośliwych zwanych też „mydelniczkami” zjechali do Błażejewka koło Poznania. Wśród zgromadzonych tam aut są także niecodzienne okazy.

Nikt nie ogląda się za polonezem, maluchem, volkswagenem czy mercedesem, ale jedziesz trabantem wystarczy zatrąbić i każdy ci zamacha – mówi jeden z uczestników zjazdu.

A na zlocie można spotkać niecodzienne auta. Nie brakuje samochodów, których nie powstydziłby się żaden miłośnik szybkiej jazdy. Jak zapewnia właściciel jednego z trabantów, maksymalna prędkość to nawet 170 km na godzinę.

Wśród samochodów znalazł się także bardzo wyjątkowy okaz; jedyny taki na świecie – zgłoszony zresztą do Księgi Rekordów Guinnessa – trabant z klimatyzacją.:)
[Nadesłane przez DJ_Aliens]

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments